Održan Posjet u svrhu planiranja aktivnosti unutar projekta "Misija: socijalna uključenost"

U Gradskom društvu Crvenog križa Županja održan je 2. kolovoza 2017. godine Posjet u svrhu planiranja aktivnosti projekta razmjene mladih pod nazivom ''Misija: socijalna uključenost'', na kojem su sudjelovali predstavnici partnerskih organizacija iz Hrvatske (GDCK Županja), Srbije (Crveni krst Sombor) te Bosne i Hercegovine (Udruga Put u Život Orašje). Organizatori i partneri dogovarali su se o načinu izvođenja projekta koji će se provoditi u Odmaralištu GDCK-a u Rogoznici u razdoblju od 6. rujna do 15. rujna 2017. godine. Projektom je planirano uključivanje 48 sudionika. Projekt je financiran je od strane Europske komisije posredstvom Agencije za mobilnost i programe Europske Unije, unutar programa Erasmus+. 

​Glavni cilj projekta je poticanje socijalne uključenosti mladih sa manje mogućnosti čime će se potaknuti  učenje i razvoj socijalnih vještina kod mladih s manje mogućnosti, poučiti mlade s invaliditetom o njihovim pravima, potaknuti razvoj interesa kod mladih s manje mogućnosti, potaknuti mlade na aktivnije uključivanje u život lokalne zajednice te omogućiti mladima stjecanje vještina važnih na tržištu rada.