HCK ugostio članove Hrvatske udruge za odnose s javnošću

Hrvatski Crveni križ ugostio je danas članove Hrvatske udruge za odnose s javnošću (HUOJ). Riječ je o redovitom druženju koje HUOJ organizira u sklopu projekta Carpe diem. Uime HUOJ-a Hrvatskom Crvenom križu na gostoprimstvu je zahvalio član Upravnoga odbora Igor Ćutuk te prepustio riječ Izvršnom predsjedniku HCK Robertu Marktu i glasnogovornici HCK Katarini Zorić.

Govoreći o radu Hrvatskog Crvenog križa, izvršni predsjednik Robert Markt posebno se osvrnuo na prošlogodišnje poplave: „Hrvatski Crveni križ tijekom i nakon poplava napravio je ogroman posao. U želji da sve što smo radili zaista bude transparentno, cjelokupnoj javnosti u svibnju ove godine podnijeli smo financijski izvještaj, kao i izvještaj o podjeli materijalne pomoći stradalom stanovništvu. Unatoč određenim negativnim medijskim objavama, mi smo ponosni na sve što je napravljeno i vjerujemo da su ljudi prepoznali našu predanost.“

Dodao je i kako su najveća vrijednost Hrvatskog Crvenog križa njegova društva – njih 130 -koja u lokalnim zajednicama provode programe korisne za sve građane, posebno za one koji žive u manjim mjestima i nisu im možda dostupne brojne aktivnosti koje nude veća mjesta.

„Hrvatski Crveni križ kao najveća humanitarna organizacija u Hrvatskoj, svakodnevno provodi brojne aktivnosti, a za mnoge od njih dio javnosti ni ne zna. Ljudi znaju da mi organiziramo dobrovoljno davanje krvi te da provodimo edukacije o pružanju prve pomoći, ali mnogi ne znaju i da radimo, primjerice, na prevenciji i smanjenju prekomjerne tjelesne težine ili da brinemo o azilantima i tražiteljima azila. Naš je zadatak da to promijenimo te da ljude bolje upoznamo sa svime onime što Hrvatski Crveni križ radi“, napomenula je glasnogovornica Katarina Zorić.

Članove HUOJ-a zanimale su i brojne pojedinosti o radu Hrvatskog Crvenog križa pa zanimljivih pitanja nije nedostajalo. Sudeći prema odgovorima i razmjenama iskustva, Carpe diem u Hrvatskom Crvenom križu bio je iznimno koristan – i za domaćine i za goste.